Październikowe seminarium w Rycerce

Archiwum » Październikowe seminarium w Rycerce


kliknij w nagłówek "Aktualności" - zobacz wszystkie plakaty naszych bieżących działań


„Na Arce”

 

 W październikową sobotę przedstawiciele Arki z trzech narodów: Polski, Słowacji i Czech, kolejny raz wyruszyli do Rycerki Górnej. W gościnnym domu Michalitów spotkali się młodzi i nieco bardziej doświadczeni moderatorzy.

 Od rana do popołudnia rozbrzmiewały u stóp św. Michała różne języki i wspólne śmiechy. Był czas na wspólną modlitwę, adorację i mszę. Nic tak nie jednoczy, jak doświadczenie obecności Jezusa. W ramach seminarium formacyjnego odbyła się duchowa wędrówka nad Jordan, rzekę na granicy. By uświadomić sobie własne ograniczenia, pozwolić Bogu je uzdrawiać i okazywać mu swą wdzięczność. Jak? Czyniąc ze swojego życia dziękczynny ołtarz.

Pośród formacyjnych ćwiczeń uczestnicy malowali własny ołtarz wdzięczności. I przyglądali się swoim dłoniom, w myśl słów papież Franciszka: „Przybij piątkę z Bogiem”. Wszak jak uczy Ojciec Święty: kciuk to modlitwa uwielbienia, palec wskazujący-modlitwa dziękczynienia, palec środkowy-modlitwa wstawiennicza, palec serdeczny-modlitwa prośby, a mały palec to modlitwa przebłagania. W ten sposób w naszych dłoniach składamy Bogu cały świat.

 

 Październikowe rozmyślania na Arce pozwolą uczestnikom spotkania w codziennym życiu płynąć pod prąd.