Niedziela Palmowa 2016

Aktualności » Niedziela Palmowa 2016

Niecałe 4 miesiące przed lipcowymi Światowymi Dniami Młodzieży młodzi ludzie z Podbeskidzia uczestniczyli 20 marca w diecezjalnych obchodach Niedzieli Palmowej w katedrze w Bielsku-Białej. Modlono się między innymi o światło Ducha Świętego w decyzjach podejmowanych przez młodych, a biskup ordynariusz Roman Pindel przypomniał, że Jezus w Jerozolimie odniósł ostateczne zwycięstwo nad władcą świata, nad każdym zniewoleniem człowieka.

Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży rozpoczęły się kolorową procesją z palmami, która przeszła z kościoła pw. Trójcy Świętej do bielskiej katedry. Oprócz młodzieży z różnych zakątków diecezji, z palmami w rękach szli w procesji ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel oraz biskup pomocniczy Piotr Greger, a także liczni kapłani i diakoni. Na czele grupy niesiono repliki znaków ŚDM – ikony i krzyża.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Pindel w koncelebrze bp. Gregerem i kilkudziesięcioma kapłanami. Wśród nich byli diecezjalni i parafialni duszpasterze młodzieży oraz opiekuni młodzieżowych stowarzyszeń i grup.

Arka Młodych w procesji eucharystycznej złozyła dar ołtarza: Świecę Arki Młodych Pl, Sk i Cz.

Po spotkaniu w katedrze, młodzi arkowicze ze swoimi moderatorami zawitali w Komnacie przy ul. Łokietka 3 w Bielsku-Białej,  aby dzielić się radością oraz własnymi doświadczeniami, obdarować się Błogosławieństwem i omówić dalsze działania.

Obdarzeni darem bycia Razem, idziemy by nieść Pokój i Dobro!!!!

...posłuchaj kazania Bp Romana Pindla:

http://diecezja.bielsko.pl/wiadomosci/6814,bp_pindel_jezus_odnis_zwycistwo_nad_kadym_zniewoleniem_czowieka