Adoracja Arki Młodych w Krasnym nad Kysucou 14.01.2015 r.

Aktualności » Adoracja Arki Młodych w Krasnym nad Kysucou 14.01.2015 r.

  • Krásno nad Kysucou leży na wysokości 384 m n.p.m., w dolinie rzeki Kysuca między Jawornikami a Beskidem Żywieckim
    Krásno nad Kysucou leży na wysokości 384 m n.p.m., w dolinie rzeki Kysuca między Jawornikami a Beskidem Żywieckim
  • region-kysuce
    region-kysuce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 stycznia 2015 reprezentacja Arki ze strony polskiej wyruszyła do miejscowości Krásno n. Kysucou na Słowacji. Odbyło się tam pierwsze z comiesięcznych międzynarodowych czuwań moderatorów i młodzieży Arki Młodych.

 

Wieczór rozpoczęliśmy Eucharystią, po której w oświetlonym tylko blaskiem świec kościele adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Był to czas uwielbienia, dziękczynienia, a także prośby w intencjach jakie przynieśliśmy w sercach tego dnia.

Panu Bogu powierzaliśmy dzieło Arki Młodych, wszystkie przedsięwzięcia i osoby z nim związane.

 

Pobyt na gościnnej Słowacji zakończył poczęstunek - okazja do międzynarodowych rozmów, świadectwa, złożenia sobie życzeń. Niesamowite i piękne było doświadczyć, jak właśnie poprzez to spotkanie młodzi Słowacy poznali nieznaną w ich stronach tradycję łamania się opłatkiem; patrzeć jak z pietyzmem przyglądają się opłatkowym wzorom, które dla nas przecież wydają się tak normalne.. Kolejny raz okazało się, że Arka łączy narody i ubogaca.

 

Następne czuwanie zaplanowane jest na 21 lutego 2015 r. (sobota), po polskiej stronie. Tym razem spotykamy się w parafii p.w. św. Bartłomieja w Hażlachu k/ Cieszyna.

Rozpoczęcie o godz. 15. 00

Serdecznie zapraszamy!